30 Vizyon Proje

Vakıflar Bankası 2019 Yılında Açılacak

Vakıflar Bankası 2019 Yılında Açılacak

Küçük ölçekli işletmelere ve köylüye sağladığı kredilerle dikkat çeken bankanın ilçemizde şube açması Zara’nın üretim gücüne olumlu katkı sağlayacak.
Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

İlçemize kazandıracağımız Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde bizi bugünlere getiren büyüklerimizin ihtiyaçlarına cevap vereceğiz.
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Zara’mıza Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yapacağız. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımıza hizmet verecek merkez sayesinde hem ailelerimiz rahat edecek hem çocuklarımızın geleceğini kurtaracağız.
Yeni ve Standartlara Uygun Stad

Yeni ve Standartlara Uygun Stad

Mevcut stadyumu, standartlara uygun olarak yeniden inşa edeceğiz. Böylece ilçe gençlerimiz maçlarını yeni ve modern bir stat da yapma imkanına kavuşacak.
Güreş Kulübü için Kamp Eğitim Merkezi

Güreş Kulübü için Kamp Eğitim Merkezi

İlçemizde hizmet veren Güreş kulübümüz için kamp eğitim merkezi yaparak güreşle ilgilenen gençlerimizin daha iyi yetişmesine gayret gösterteceğiz.
Zara Okçuluk Kulübü

Zara Okçuluk Kulübü

İlçemizde okçuluk kulübü kurarak hem ata sporumuzun yaşatılmasına hem genç yeteneklerin bu camiaya kazandırılmasına katkı vereceğiz.
Gençlik Merkezi

Gençlik Merkezi

İlçemize Gençlik Merkezi yapacağız. Gençlerin her alanda destekleneceği merkez sayesinde yarınlara daha umutlu bakacağız.
Gençlere Kültür Gezileri

Gençlere Kültür Gezileri

Her yıl gençlerimize özek kültür gezileri düzenleyerek onların tarihi ve kültürel yerlerimizi gezerek, görerek tanımalarını sağlayacağız.
Sinema ve Tiyatro Salonu

Sinema ve Tiyatro Salonu

İlçemize kazandıracağımız sinema ve tiyatro salonu ile ilçe sakinlerimizin keyifli vakit geçirmelerine sinema ve tiyatrodan yeterince yararlanmalarına gayret edeceğiz.
Zara Halısı Yeniden Canlanacak

Zara Halısı Yeniden Canlanacak

Zara Halısı dokumacılığını yeniden hayata geçirmek için dokuma atölyesi kurulacak. Atölye sayesinde ilçemize ait bir değeri ekonomimize kazandıracağız.
El Sanatları ve Nakış-Dikiş Atölyesi

El Sanatları ve Nakış-Dikiş Atölyesi

Kuracağımız El sanatları ve Nakış-Dikiş Atölyesi sayesinde başta genç kızlarımız olmak üzere ilçe kadınlarımızın yeteneklerini ortaya çıkartıp aile bütçesine destek olmalarını9n yolunu açacağız.
Müzik ve Enstrüman Kursları

Müzik ve Enstrüman Kursları

Zara Belediyesi bünyesinde açacağımız müzik ve enstrüman kursları sayesinde müziğe eğilimi olan çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çımasına ve kendilerini yetiştirmelerine destek olacağız.
Türk Müziği Korosu

Türk Müziği Korosu

Belediye sponsorluğunda kurulacak Türk Müziği Korosuyla kendi öz müziğimizin gelişmesine ve ilçemizde yaşatılmasına özen göstereceğiz
Bilim Atölyesi

Bilim Atölyesi

Okul çağı çocuklarımız için açacağımız Bilim Atölyesinde yapılacak çalışmalarla ilçemizin tüm çocukları yarınlara daha donanımlı hazırlanacaklar.
Kızılırmak Üzerinde Nostaljik Köprü

Kızılırmak Üzerinde Nostaljik Köprü

Kızılırmak üzerinde uygun yerlere araçlara kapalı 4 metre genişliğinde 4 adet ahşap yaya köprüsü yapılarak ilçemizin iki yakası birbirine bağlanacak.
Kızılırmak 3. Etap Projesi

Kızılırmak 3. Etap Projesi

Irmak çevresindeki çalışmalarımızı Kızılırmak 3. Etap Projesi ile taçlandıracağız. Proje kapsamında kazanacağımız alanlara yürüyüş ve bisiklet yolları yapacağız.
Zara Meydan Projesi

Zara Meydan Projesi

İlçemizin meydanını yeni baştan düzenleyip kent mobilyalarıyla donatarak şehrin görüntüsüne estetik kazandıracağız.
Zara Festival Alanı

Zara Festival Alanı

Yapılacak olan festival alanı ve açık hava tiyatrosu ilçemize yeni bir değer kazandıracak. Festival alanımızı bisiklet ve yürüyüş yollarıyla Kızılırmak kenarına bağlayacağız.
Muhtar Evi

Muhtar Evi

İlçemize modern ve teknik altyapısı tamamlanmış Muhtar Evleri inşa ederek muhtarlık hizmetlerine konfor getireceğiz.
Piknik ve Mesire Alanı

Piknik ve Mesire Alanı

Ağılkapısı olarak bilinen yeri piknik ve mesire alanı olarak yeniden düzenleyip ilçe sakinlerimizin hizmetine vereceğiz.
Yeşil Zara İçin Bakanlıkla İş Birliği

Yeşil Zara İçin Bakanlıkla İş Birliği

Hamdiefendigil ağılının doğu ve güney doğusunda yer alan bölümü Şeyh Merzuban Mahallesi’ne kadar olan kısım Orman Bakanlığımızla birlikte ağaçlandırılacak.
Ekinli/Zara Çevreyoluna Özel Ağaçladırma

Ekinli/Zara Çevreyoluna Özel Ağaçladırma

Yeşil Zara projemizin bir diğer ayağını Ekinli köyünden Zara Çevreyoluna kadar olan bölüm oluşturuyor. Burayı ağaçlandırarak daha doğal bir hale getireceğiz.
Daha Temiz Zara

Daha Temiz Zara

Çevremizin korunması ve daha modern bir görünüme kavuşturulması için çöp konteynırları yaygınlaştırılacak ve Sıfır Atık Projesi kapsamında atıklar değerlendirilerek Zara ekonomisine kazandırılacak.
Çöpsüz Zara

Çöpsüz Zara

Projelendirdiğimiz mevcut çöp toplama alanının rehabilitasyonunu gerçekleştireceğiz ve toplanan çöplerin üyesi olduğumuz Katı Atık Birliğine taşınmasıyla ilçemizi daha yaşanılır bir kente dönüştüreceğiz.
Sokak Hayvanlarına Barınak

Sokak Hayvanlarına Barınak

İlçemizde bulunan sahipsiz sokak hayvanları için barınak yapacağız. Barınakta misafir edilerek ihtiyaçları karşılanan sokak hayvanlarını Sivas Hayvan barınağına transfer edeceğiz.
Seracılığa Destek

Seracılığa Destek

Belediyemizin öncülüğünde kurulacak seralarda sebze ve meyve yetiştiriciliği desteklenip teşvik edilerek hem istihdam oluşturulacak hem Zara ekonomisine destek sağlanacak.
Hayvan Transfer İstasyonu

Hayvan Transfer İstasyonu

Kuracağımız Hayvan Transfer İstasyonu sayesinde hayvancılık uğraşan hemşehrilerimiz daha kaliteli hizmete daha kolay ulaşmış olacaklar.
Hayvancılığa Destek

Hayvancılığa Destek

Ahırlar bölgesinde kamulaştırma çalışmaları devam eden projemiz tamamlandığında ilçemiz bölgemizin hayvancılık merkezi haline gelecek.
Özel Kentsel Dönüşüm

Özel Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşüm özel proje alanında yapacağımız uygulamayla ilçe sakinlerimiz daha güvenli ve modern konutlarda yaşamanın keyfini çıkartacak.
Hızlı Tren Garı

Hızlı Tren Garı

İlçemize değer katan Hızlı Tren’e uygun modern bir istasyon yapılarak yolculuklarımız daha keyifli bir hale getirilecek.

Saygıdeğer Zaralı Hemşerilerim;

Zara benim sevdam, Zara benim doğduğum, yaşadığım ata toprağım. Bu toprakların evladı olarak en büyük hayalim, ömrüm yettiğince Zara’mıza hizmet etmektir. Allah nasip etti 2 dönem belediye meclis üyeliği ve belediye başkan vekilliği yaptım. Akabinde 2 dönem il genel meclis üyeliği ve İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanlığı yaparak ilçemin tüm köylerine, hatta ilimizin ve 16 ilçemizin merkezine ve köylerine hizmet ettim. Yine Allah kaderimize hizmet ede bilmeyi nasip etti, halkımızın teveccühleri ile 31 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçiminde ilçemizin belediye başkanlığı görevine getirildim. Halka hizmet, hakka hizmet anlayışı ile her işin gereği ni vaktinde yapmaya, çağdaş, yaşanabilir bir Zara’yı inşa etmeye, az laf, çok iş yapmaya, Zara’mızı daha da geliştirmeye ve güzelleştirmeye, Zara’nın sesini Ankara’da daha güçlü kılmaya, Zara’mızın tüm sorunlarına sahip çıkmaya, en iyi hizmetleri almaya devam eden bir
Zara için, iktidarla aynı dili konuşmaya devam eden bir belediye için çalışmaya durmadan, yorulmadan devam edeceğiz. Çıktığımız bu yolda geçen 5 yılda halkımızın ve hükümetimizin desteği, masum ve mazlumların duaları ile yeni bir Zara inşa ettik. Katılımcı, kültürel, sosyal, çevre dostu, hizmet belediyeciliklerini gerçekleştirdiğimiz AK Partili belediyeler olarak şehirleri inşa ederken, gönülleri de ihya ettik, etmeye devam ediyoruz. Bir binanın ömrünün ortalama 40 yıl olduğunu hesaba kattığımızda ilçemizde 1960’lı yıllarda yapılmış, güncellenemeyecek nitelikte, günümüz imkanlarına cevap veremeyen bir çok bina, yerini yenilerine bırakmış ve tek merkezlilikten ilçemiz çıkarılmış, her yeri merkez olarak değer kazandırılmıştır. Gerek merkezi hükümet, gerekse de yerel yatırımlarla Zara’mızın çehresini değiştirdik. Zara’mızı, tarihinin rekor denilecek yatırım kaynaklarını alarak hak ettiği yerlere getirmeye başladık. 400 milyon
TL’lik yatırım almak, yapmak yerelde iktidarla aynı dili konuşmanın bir neticesidir. Biz, Zara için Zaralılarla birlikte Zara’mızı daha iyi yerlere getirmek için gayret sarf ettik. Büyük bir şantiyeye dönüşen ilçemiz nihayet şehir görüntüsü almaya başladı. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır düsturuyla daha güzel, daha müreffeh bir Zara için önümüze bakıyor, yeni projelerimizle Zara’mıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Geçen dönemki seçim bildirgemizde yazdığımız ve yazmadığımız hizmetleri kazandırdığımız gibi, yine bu kitapçıkta yer verdiğimiz yeni projelerimiz ve yer veremediğimiz, sayısı daha fazla olan projelerimizi gerçekleştirebilmek için sizlerin bir dönem daha teveccühüne talibiz. Zara, her zaman hizmetin en iyisine layıktır diyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

S. Ahmet PALA
Ak Parti Zara Belediye Başkan Adayı